top of page
dedem start.webp

Hakkımızda

Tarihçemiz

İbrahim CEVAHİR

                           İbrahim CEVAHİR

Kurucumuz ve Şeref Başkanımız

1933 Trabzon - 22 Eylül 2015 İstanbul

Kurucumuz, İbrahim Cevahir, tarafından inşaat faaliyetlerimize ilk 1958 yılında başlanmıştır ve 1967 yılında Cevahirler Komandit şirketi, Cevahir kardeşlerin ortaklığında kurulmuştur. Grup olarak okul, hastane, su ve kanalizasyon şebekeleri, köprü gibi çeşitli üst ve alt yapı alanlarında inşaat ve taahhüt faaliyetleri sergilenmiştir. Proje yükümlülükleri eksiksiz bir şekilde başarı ile tamamlanmış ve şirket ülke çapında itimat ve milletlerarası itibar kazanmıştır. Bunun sayesinde 1975 yılında Libya İnşaat ve Ticaret Konsorsiyumu kurularak yurt dışına açılmıştır. 1978 yılında Şirket’in Libya’daki başarısının ardından Suudi Arabistan’da inşaat ve taahhüt işlerine başlamak üzere Cevahirler İnşaat ve Taahhüt Limited şirketi kurulmuş ve ülkede birçok başarılı projeye imza atılmıştır.

 

Şirketin biriken tecrübesi, iş bitirme kabiliyeti ve geniş kapasitesi ile 1990 yılında kendi bünyesinde proje geliştirmeye başlamıştır. Ağırlıklı turizm odaklı proje geliştirmelerinin yanı sıra yeni sektörler de  de başarısını kanıtlamaya devam etmiştir. 1995 yılında tamamlanan ve yatırımını üstlendiği ‘The Plaza Hotel’ projesi ile turizm ve otel işletme alanlarında da faaliyet göstermeye başlamıştır. Bunların dışında yaptığı ticari ve ofis alanları ile hizmet sektöründe, perlit yatırımı üretim tesisi ile de maden sektörün de yerini almıştır. Dünya çapında dikkat çeken projelerin, planlamasından, yatırım ve inşaasına, işletmesinden pazarlamasına kadar tüm proje safhalarını kendi bünyesinde gerçekleştirerek Türkiye’nin öncü firmalarından biri haline gelmiştir. İlklere imza atmayı hedefleyen misyonumuzla Avrupa da zamanının en büyük alış-veriş ve kapalı eğlence merkezinden tutun Türkiye’nin en büyük balo salonu ve kongre oteline, Makedonya’nın en yüksek katlı kulelerinin inşaasına kadar birçok ilki firma olarak başarılyla tamamlamıştır. 280.000 metrekare toplam inşaat alanı ile Türkiye’nin Balkanlardaki en büyük özel sektör yatırımını yapan şirket sıfatına nail olmuştur.

 

Cevahir, dünya standartlarının da üzerinde itimat edilir, kaliteli ve çağa ayak uyduran, bulunduğu konumun dokusuna ve ruhuna uygun projeler tasarlayan, insanı işin merkezine koyarak faaliyetlerini sürdüren örnek bir şirkettir.

Yönetim Kurulu

yusuf%20cevahir_edited.jpg

Yusuf Cevahir

Yönetim Kurulu Başkanı

Muhammed%20Cevahir_edited.jpg

Muhammed Cevahir

Yönetim Kurulu Üyesi

Hamit%20Cevahir1_edited.jpg

Hamit Cevahir

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

%25C4%25B0bram_Cevahir_edited_edited_edited_edited_edited.jpg

İbrahim Cevahir

Yönetim Kurulu Üyesi

WhatsApp Image 2023-05-10 at 10.07.05 AM.jpeg

Eser Cevahir

Yönetim Kurulu Üyesi

Şeyma Cevahir.jpg

Şeyma Ayşe Cevahir

Yönetim Kurulu Üyesi

Markalar

cevahir sky city.jpeg
trabzon logo f.jpg
gch logo.jpg
cvh hotel asya.png
Logo perlit.jpg
bottom of page